Twitter Trend Topic Paketleri

Kurumsal veya bireysel hesaplarınız için Twitter'da gündem olmak istiyorsanız Trend Topic (TT) hizmetimizden faydalanın.

Twitter
1 Trend Topic
  • Türkiye Gündemi
  • 3 Saat İçinde Aktif Olur
  • İlk 10 Etikete Girer
  • 1 Saat Garanti
750.00₺

Twitter'da Trend Topic Nedir ?

Trend Topic (TT), popüler mikro blogging sitesi olan Twitter’da en çok kullanılan anahtar kelimeler ve hashtag’ler sonucunda oluşturulan listelerdir. TT listesine bakan bir kullanıcı o anda Twitter’da kullanıcılar tarafından neye odaklanıldığını, hangi konuların daha popüler olduğunu kolayca anlayabilir. Bu nedenle TT kullanıcıların popüler konulardan haberdar olması açısından oldukça önemli bir liste şeklidir. Trend Topic yalnızca kullanıcılar için değil, reklam verenler veya sosyal medya reklam kampanyaları yapanlar için de önemli bir listedir. Oluşturdukları kampanyaları bir şekilde TT’ye getirmeyi başaran markalar kendilerini çok kısa sürede birçok çevreye tanıtabilir ve kampanyalarının kullanıcıdan kullanıcıya yayılarak büyük bir etkileşim elde etmesini sağlayabilirler. 

Trend Topic Nasıl Olunur ?

Trend Topic’e bir etiket veya anahtar kelime kazandırmak sanıldığı kadar kolay bir iş olmadığı gibi yüksek popülarite veya popülaritesi yüksek hesaplara ihtiyaç duyan bir işlemdir. TT’nin mantığında açıkladığımız üzere en popüler konular her zaman için TT köşesinde yer alırlar. Dolayısıyla sizin TT’ye getirmek istediğiniz konunun da en az diğer popüler konular kadar konuşulması kullanıcılar tarafından etkileşim elde etmesi gerekir. Bunu sağlamanın farklı yollarından bahsedebiliriz. Eğer Twitter’da yüksek takipçi oranına sahipseniz veya takipçisi yüksek olan kişiler tarafından takip ediliyorsanız oluşturduğunuz etikete diğer kullanıcıların katılmasıyla birlikte TT’ye giriş yapabilirsiniz. Arama motorlarının aksine Twitter’ın TT algoritması oldukça saf ve açıktır. Bu da bir hashtag’i TT’ye sokmak için oldukça iyi bir fırsattır. Twitter üzerinde yer alan birçok fenomen hesap reklam çalışmalarında belli ücretler karşılığında yer almak ister. Eğer elinizde yeterli bütçe varsa etkileşimi yüksek hesaplardan sizin hazırladığınız Tweet ve etiketi RT etmesi için anlaşabilirsiniz. Etkileşimi yüksek hesaplar bu Tweet’i RT ettiğinde ve etikete katıldığında bu kişilerin takipçileri de etikete katılacak ve sizin Tweet’inizi RT edecektir. Sonuç olarak diğer popüler sonuçlarla birlikte sizin hazırlamış olduğunuz etiket de Türkiye gündemi içerisinde TT’ye giriş yapacaktır. TT olabilmek için yeterli etkileşimin elde edilmesi en önemli kuraldır. Bu etkileşimi elde ederken yaratıcı ve ilgi uyandıran içerik/hashtag’lerle kampanyanın başlatılması daha kısa sürede daha iyi sonuçlar verebilir. Tüm bunların hepsi sizin yapabileceğiniz tarzdan şeyler değilse Hera SMM ile çalışarak da istediğiniz hashtag’lerin TT’ye girmesini sizin için sağlayabiliriz.