Linkedin Hizmetleri

                                         Linkedin Nedir?

İnternet kullanma alışkanlığının zirvelere taşındığı şu dönemlerde, iş arayanların ve işverenlerin etkileşim sağlaması noktasında öncülük eden Linkedin, diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak iş dünyası ve işletme ağırlıklı bir sosyal medya paylaşım alanıdır.

 Kendi çalışma alanı ile alakalı iş arayan çalışma adaylarının CV oluşturabildiği; özelliklerini, iş tecrübelerini yansıtabildiği bir profile sahip olması ve şirket içi çalışma arkadaşları arayan işverenlerin birbirleri ile iletişim halinde olmasını sağlayan sektörel odaklı bir sosyal medya platformu olan Linkedin; son dönemlerde iş dünyasında önemli bir yer edinmiş, ağını ve kullanıcı sayısını daha da genişletmiştir. Kişisel ve kurumsal profil oluşturabilme imkânı sağlayan Linkedin, hem işverenler hem de iş arayanlar için vazgeçilmez bir sosyal ağ konumunda yer alıyor.

 Kişisel ve kurumsal profil oluşturabildiğiniz Linkedin’de gün içinde hesabınızı kimlerin görüntülediğini öğrenebilme imkânı sunuyor. Linkedin, iş dünyasından haberdar olmak, kariyer oluşturmak ve sergilemek konusunda emsalleri arasında daha cazip özelliklere, daha geniş bir dünyaya sahip olması ile öne çıktığını söylemek mümkün.

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Linkedin e-posta, isim ve soy isim, numara gibi temel bilgileri üye olmak için talep ediyor. Ayrıca; ilgi alanlarınız, kişisel yetenekler, iş dünyasında sahip olduğunuz network ve öğrenim hayatı gibi bilgiler sitede yer almakta ve bu bilgiler ilgili kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Sadece bulunduğunuz ülkenin konumuna bağlı kalmayacak şekilde istenilen dilde hazırlanabilme ve bağlantı kurabilme imkânı ile Linkedin, yerel değil global bir sosyal medya platformu haline gelmiştir.

Linkedin Sosyal Medya Hizmetleri

İş dünyası ve her sektörle bağlantı kurmayı sağlayan ve alanında uzman kişileri takip etmeyi basit ve kullanışlı hale getiren Linkedin, e-posta üzerinden de anlık gelişmeleri iş arayanın ve işverenlerin e-posta adresine bildirim olarak gönderme kolaylığına da sahiptir.

Linkedin, iş başvurusunda bulunan kişilerin etkili bir profile sahip olması, kurumların da güçlü bir iletişime sahip olabilmesi için oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. İş dünyasında kişi ve kurumların kendilerini tanıtmak için tercih ettiği en önemli platformlardan birinde iyi bir profil ile geleceğe yönelik önemli dönüşler sağlanabilir.

Dünyanın en geniş sektörel sosyal ağı olan Linkedin profili özellikle işverenler için önemli olması sebebi ile iş arayanların CV paylaşabilme imkânının olması da etkileşimi çok daha verimli bir hale getirmiştir. Hera SMM gibi Social Media Marketing Hizmeti sunan siteler bu konuda oldukça hızlı ve yararlı bir takipçi ve beğeni hizmeti sunmaktadır.  Hera SMM’nin sizlere sunduğu Linkedin Sosyal Medya Hizmetleri ile profilinizi geliştirebilir, takipçi ve etkileşiminizi arttırabilirsiniz.